wtorek, 28 kwietnia 2015

PODRĘCZNIK OGRODOWYA może nawet KREDENS OGRODOWY :)
Tegoroczny powstał na bazie kuchni podwórkowej dla synka : KUCHNIA WIOSENNA RECYCLINGOWA. Dziecko "wyrosło" już z gotowania błotnistych zup i mebel przejęłam ja!
Prosta [ skrzynki po owocach, deski, gałęzie, stary blat ze zlewem ] konstrukcja, podstawowe narzędzia i materiały ogrodnicze, kilkanaście ozdób z odzysku.
Jednosezonowy, podręczny mebel ogrodowy urządzony małym kosztem, ale z dużą radością - praktyczny i cieszący oko.


A co w nim:

Podstawa z szalunków pozostałych po budowie, na nich blat ze zlewem [ z tymczasowej kuchni, konstrukcja z gałęzi brzozy - do niej przytwierdzone [ śrubami ] skrzynki po owocach [ niektóre "maźnięte" białą farbą ], na dole skrzynka i przedmioty ukryte przed deszczem, ozdobne gałęzie, kawałki drewna, pomalowane deski i mnóstwo gadżetów z odzysku, przedmioty ogrodnicze.

A dokładniej:

Skrzynka po owocach wyłożona "tapetą" z torebek po nasionach [ przybite takerem ], metalowe puszki na spinacze, końcówki do podlewaczek itp.


Koszyczek na truskawki a w nim sznurek i pojemniki. Gałęzie brzozy ozdobione wieńcami, talerzem z miedzi, kawałkiem drewna, tymianek w doniczce, lampion ze słoikawłasnoręcznie wyprodukowana świeczka na pieńku:


Pojemnik w kształcie kaczki na druty i linki, dekoracja z małej tacki, zawieszona na lince między dwoma gałęziami:


Szafka z korkowym kółkiem [ do przypinania ], świecznikiem, dekoracjami z mosiądzu i doniczką, drewniane korale zawieszone na zewnątrz:


Kolejna szafka z miedzianymi płytami, gałęzią przytrzymującą dzbanki, garneczek i taśma zawieszone na ściance, z boku koszyczek na druciki:


Dzbanek z podręcznymi narzędziami:


 ścianka z narzędziami, zawieszonymi na śrubach:Kwiaty w osłonce, stary dzbanek na wodę:I tak można by było dostawiać kolejne szafki i gadżety w nieskończoność ;)


3 komentarze:

  1. Ty z pewnością byś tak mogła i mogła :D Znamy Cię od tej gadżeciarskiej strony ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowne ustrojstwo:) Że ja dopiero tu dotarłam:)

    OdpowiedzUsuń